Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
 1. Znajdź Malownicze Miejsce
  Wybierz piękne miejsce na piknik, czy to stare, rodzinne miejsce, czy zupełnie nowe, gdzie można tworzyć wspomnienia. Pikniki są świetnym sposobem na odkrywanie nowych miejsc, zwłaszcza tych z dala od zgiełku miasta. Sukces pikniku zależy od takich czynników jak parking, cień, toalety i popularność miejsca. Jeśli planujesz piknik z dziećmi, wybierz park z placem zabaw, a jeśli preferujesz ciszę, poszukaj bardziej ustronnego miejsca.
 2. Styl i Dekoracje
  Jaki rodzaj spotkania planujesz? Piknik może być swobodny lub bardziej formalny. Wybór stylu lub tematu ułatwi dobór jedzenia, gier i dekoracji, aby piknik wyglądał perfekcyjnie. Girlandy, lampiony, duże kosze piknikowe i balony ułatwią znalezienie Twojego miejsca w parku. Kwiaty w słoikach i kilka koszy piknikowych dopełnią całości.
 3. Używaj Świeżych Kwiatów
  Kwiaty to doskonały sposób na wprowadzenie natury do Twojego pikniku. Przygotowanie bukietu kwiatów na piknik doda mu uroku. Możesz zebrać kwiaty z ogrodu lub kupić je w lokalnej kwiaciarni. Prosty, ale elegancki bukiet kwiatów w centrum pikniku doda mu wyjątkowego charakteru.
 4. Koce i Poduszki
  Koce i poduszki są niezbędne na każdym pikniku! Siedzenie na gołej ziemi może być niewygodne. Wybierz koce z wodoodporną spodnią warstwą i dodaj wiele poduszek, aby poprawić komfort. Zawsze warto mieć dodatkowe koce na wypadek, gdyby ktoś zmarzł.
 5. Wybierz Kosz Piknikowy
  Kluczem do udanego pikniku jest odpowiedni kosz piknikowy. Upewnij się, że wszystkie pojemniki są szczelnie zamknięte i bezpiecznie umieszczone w koszu. Przed wyjściem sprawdź, czy nic nie wycieka. Dla małych dzieci najlepsze będą jednorazowe kubki, a dla dorosłych taca na kieliszki do wina. Nie zapomnij o lodówce turystycznej i lodzie, aby jedzenie pozostało świeże przez cały dzień.
 6. Zaplanowanie Jedzenia
  Kanapki są popularnym wyborem na piknik, ale nie muszą być nudne. Możesz urozmaicić swoje menu, wybierając różne składniki. Chleb razowy, wędliny, sery i oliwki to świetne opcje. Sałatki z kuskusu, makaronu czy ziemniaków są smaczniejsze niż te z więdnącą sałatą. Nie zapomnij o słodkich przysmakach.
 7. Gry i Aktywności
  Kilka gier i aktywności na świeżym powietrzu zapewni rozrywkę gościom przez całe popołudnie. Wielkie Jenga, krokiet, bule czy kołki to zawsze popularne gry trawnikowe. Dla dzieci atrakcyjne będą gry z piłką, latawce, pistolety na wodę czy wyścigi w workach. Możesz też zorganizować grę w krykieta lub piłkę nożną z bańkami.
 8. Zrób Listę Rzeczy do Spakowania
  Zrobienie listy przypomni Ci o drobiazgach, które są równie ważne. Pamiętasz o napoju, ale czy pamiętasz otwieracz? Zapisywanie wszystkiego ułatwi pakowanie.
 9. Praktyczność
  Przed piknikiem sprawdź prognozę pogody, aby być przygotowanym na każdą ewentualność. Lato przynosi więcej owadów, więc używaj zamykanych pojemników i unikaj lepkich potraw. Chusteczki i mokre chusteczki pomogą utrzymać czystość. Przyda się też termos na gorące napoje i torba chłodząca.
 10. Znaj swoje Ograniczenia i Cele
  Bądź realistą w swoich planach. Jeśli masz ograniczony budżet, nie planuj wyszukanego pikniku. Jeśli jesteś zajęty, wybierz szybkie pomysły na piknik. Uwzględnij swoje umiejętności kulinarne i cele pikniku – zdrowy, wegetariański, z owocami morza itp.
 11. Sprzątnij Po Sobie
  Idealny piknik zakończy się sprzątaniem. Zabierz ze sobą worki na śmieci i odpowiednio wyrzucaj odpadki. Jeśli robisz ognisko, miej dodatkową wodę do ugaszenia popiołu.

Pamiętaj, aby cieszyć się piknikiem i pozostawić miejsce tak czyste, jak je zastałeś, by inni również mogli cieszyć się jego pięknem.

Dla dziecka - porównaj na Ceneo

11 wskazówek na idealny piknik

0
Would love your thoughts, please comment.x
WordPress Cookie Plugin od Real Cookie Banner