Zapowiedź niezwykłego wydarzenia naukowego w Warszawie
Wybuchowe bakterie, okulary do czytania na leżąco czy buty do wykrywania metalu – to tylko niektóre z atrakcji, które czekać będą na uczestników 27. Pikniku Naukowego Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie pod hasłem „Nie do Wiary!” odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie. W sobotę, w godzinach 11.00 – 20.00, na błoniach Stadionu Narodowego goście będą mogli zobaczyć prezentacje, zaskakujące pokazy naukowe, a także ciekawe doświadczenia. Wstęp jest bezpłatny.
Różnorodne strefy tematyczne na Pikniku Naukowym
Organizatorzy przygotowali specjalne strefy tematyczne, które pozwolą uczestnikom poznać fascynujące zjawiska, odkrycia i wynalazki. W „Strefie Twórców” będzie można budować, konstruować i majsterkować. „Strefa Przyszłości” zaprezentuje wynalazki, technologie i badania, które rewolucjonizują nasze życie. „Strefa Organizatorów” pozwoli zapoznać się z listą wystawców i atrakcji, a „Strefa Cywilizacji” zgromadzi stanowiska związane z historią, sztuką, językiem i naukami społecznymi. W „Strefie Kultowych Eksperymentów” przeprowadzone zostaną eksperymenty z zastosowaniem ciekłego azotu, suchego lodu i innych efektownych środków. „Strefa Rodzinna” oferuje atrakcje dla najmłodszych, a „Strefa Zdrowia” skupi się na odkryciach medycznych i nowatorskich metodach leczenia.
Atrakcje 27. Pikniku Naukowego
Piknik to okazja do zobaczenia i przyjrzenia się z bliska wielu spektakularnym osiągnięciom naukowym. Uczestnicy będą mogli m.in. zarejestrować własny głos na płycie winylowej, przetestować specjalne okulary oraz buty do wykrywania metalu, dowiedzieć się o wykorzystaniu wody jako paliwa rakietowego, namalować obrazy farbami, które oczyszczają powietrze, porozmawiać z humanoidalnym robotem, obejrzeć komórki hodowane in vitro pod mikroskopem, skorzystać z symulatora starości i sklonować chryzantemę. Dodatkowo, robotyczny pies Spot pokaże swoje umiejętności w trudno dostępnych miejscach.
Informacje dodatkowe
W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Dziennikarze Polskiego Radia będą relacjonować przebieg imprezy i prowadzić audycje na żywo. Więcej informacji dostępne jest na stronach: www.polskieradio.pl, www.kopernik.org.pl, pikniknaukowy.pl.