Edukacja, Informacje, Szkoła, Wiadomości, Wiedza

Czy UE pomogła polskiej wsi?

Off 18
Czy UE pomogła polskiej wsi?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Czy UE pomogła polskiej wsi?

W naszym kraju rolnictwo w dalszym ciągu odgrywa wielką rolę. W szczególności, że PSL, czyli typowo wiejska partia gospodarcza od dawien dawna jest znaczną częścią polskiej sceny politycznej. A więc to pokazuje, iż rolnicy mają w sejmie reprezentantów. Warto wiedzieć, że od 10 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Zastanówmy się zatem czy istotnie rolnicy mogą być zadowoleni z tego jak uległa przeobrażeniom wieś w trakcie tej dekady. No cóż, ciężko rzec, że z dosłownie każdego aspektu można być usatysfakcjonowanym. Chociażby w dalszym ciągu rolnictwo nie charakteryzuje się zbyt dobrą wydajnością.
Ogólnie to sytuacja jest taka, że ci rolnicy, którzy nie charakteryzują się ponadstandardowym ilorazem inteligencji oraz pracowitością raczej nie mają powodów do radości. Jednak ten rolnik, który jest również rasowym przedsiębiorcą zapewne także wynajdzie wiele powodów do uskarżania się na realia, ale tak czy siak ma całkiem nieźle. To widać, gdy przejedzie się po niektórych wsiach. W szczególności duże dotacje spowodowały, że na polskiej gospodarce jest lepiej, niż wcześniej. Do tego łatwo dostrzec korzystniejszą infrastrukturę. A więc można śmiało powiedzieć, iż gdyby nie nasze wejście do UE, wieś byłaby w dużo większym kryzysie.

About the author / 

admin

Menu:

Losowe artykuły:

  • Czy UE pomogła polskiej wsi?

    Czy UE pomogła polskiej wsi? W naszym kraju rolnictwo w dalszym ciągu odgrywa wielką rolę. W szczególności, że PSL, czyli typowo wiejska partia gospodarcza od dawien dawna jest znaczną częścią polskiej sceny politycznej. A więc to pokazuje, iż rolnicy mają w sejmie reprezentantów. Warto wiedzieć, że od 10 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Zastanówmy…

  • Czy prowadzenie gospodarstwa rolnego się opłaca?

    Czy prowadzenie gospodarstwa rolnego się opłaca? Prowadzenie gospodarstwa rolnego zdecydowanie nie jest łatwe. Szczególnie dzisiaj – tzn. kiedyś była sporo cięższa robota, w końcu nie było urządzeń, lecz za to by w 2014 roku mieć okazję utrzymać się na powierzchni – funkcjonować na odpowiednim poziomie, w żadnym wypadku nie należy zakładać, że będzie to łatwe….